Široký sortiment na výrobu sviečok zo včelieho vosku

  • Úvod
  • >>
  • Včelařství - Včelí pastva a její zdroje, včelí produkty

Včelařství - Včelí pastva a její zdroje, včelí produkty

21,00 s DPH / ks 19,09 € bez DPH / ks
Na sklade
Publikácia prevádza čitateľa včelársky významnou vegetáciou, včelími produktami a výrobou medoviny.
Obj. čislo:
VP1626
EAN:
8585059524865

Včelařství - Včelí pastva a její zdroje, včelí produkty

Práve vychádza dlho očakávaný III. zväzok učebnice Včelařství z publikačnej produkcie PSNV-CZ, z. s. Tretí zväzok s kapitolami Včelia pastva a jej zdroje, Včelie produkty a Medovina a nápoje z medu nadväzuje na I. zväzok s kapitolami Zootechnika včelařství a Nemoci včel – prevence a terapie a II. svazek s kapitolami Biologie včely medonosné a Šlechtění včel a chov matek.

Profesionálny včelár a botanik Mgr. Bronislav Gruna prevádza čitateľa včelársky významnou vegetáciou a s citom jemu vlastným vybral, nafotil a usporiadal do akéhosi miniatlasu niekoľko desiatok včelársky významných rastlín. Poukazuje na fakt, že trendom dnešnej doby je úbytok včelej pastvy, hlavne na dedinách. Mestské prostredie často ponúka pre včely viac. Znalosť včelej pastvy umožňuje včelárovi dobre zvládnuť jednu z najzákladnejších vecí, ktorá je nutná k úspechu – a to je výber stanovišťa.

Bc. Michal Počuch včelárí v Skaličke u Tišnova. Je to doslova nadšenec do hmyzu, ktorý sa nehodí do žiadnych zbierok, pretože na kráse príliš nepobral. Ide o mšice, mery a červce naháňajúce hrôzu záhrádkárom. Michal Počuch je nimi fascinovaný, a preto ho môžeme v lete stretnúť, ako s fotoaparátom chodí po lese a hľadá utajené zakladateľky ďalších generácií. Podľa nich a ďalších faktorov dokáže predpovedať, aká bude v danom včelárskom roku medovicová znáška. Použitý súbor fotografií producentov medovice Michala Počucha je do veľkej miery unikátny a nebol doteraz v ČR publikovaný.

Asi žiadnemu včeláovi v tuzemsku nemusíme predstavovať doc. Ing. Antonína Přidala, Ph.D., z Mendelovy univerzity v Brne. Tento popredný český apidológ sa ujal spracovania kapitoly o včelích produktoch. Tie majú medzi potravinami mimoriadne postavenie. Je preukázané, že ich pravidelné užívanie prispieva k zlepšeniu ľudského zdravia. Kapitola sa tiež zaoberá problematikou reziduí nepôvodných látok vo včelích produktoch, obzvlášť v súvislosti s používaním „liečivých“ prípravkov vo včelárstve.

Posledná kapitola sa zaoberá výrobou jedného z najstarších kvasených nápojov – medoviny. Autor Ing. Jaroslav Lstibůrek, MBA, z Pasečnice na Domažlicku čerpal svoje znalosti v Plzeňských pivovaroch, ale tiež vlastnými pokusmi. Okrem iného vysvetľuje, že podstata výroby medoviny a medového vína je rovnaká, u medoviny sa však z tradičných dôvodov predpokladá viac zbytkového cukru.

Celé dielo je štrukturované do desiatich kapitol, ktoré budú náplňou štyroch zväzkov. Jednotlivé kapitoly podľa zamerania majú názvy:

1. Zootechnika včelárstva
2. Choroby včiel – prevencia a terapia
3. Biológia včely medonosnej
4. Šľachtenie včiel a chov matiek
5. Včelia pastva a jej zdroje
6. Včelie produkty
7. Medovina a nápoje z medu

8. Zariadenia pre získávanie včelích produktov
9. Profesionálne včelárstvo
10. Marketing a vedenie malého podniku

Autor: Kolektív autorov | Vydavateľstvo: PSNV CZ | Rok vydania: 2020

Detaily: 208 strán | mäkká brožovaná väzba | český jazyk | ISBN 978-80-907079-3-1

Orientačná hmotnosť: 0,760 kg

Parametre

Hmotnosť 0,76 kg

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa:

Upozorni ma keď cena klesne pod

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.