Široký sortiment na výrobu sviečok zo včelieho vosku

 • Úvod
 • >>
 • Zariadenie na pastovanie a sušenie medu - Dehumifikátor 70 kg

Zariadenie na pastovanie a sušenie medu - Dehumifikátor 70 kg

 • Zariadenie na pastovanie a sušenie medu - Dehumifikátor 70 kg
 • Zariadenie na pastovanie a sušenie medu - Dehumifikátor 70 kg 1
 • Zariadenie na pastovanie a sušenie medu - Dehumifikátor 70 kg 2
3 740,00 s DPH / ks 3 116,67 € bez DPH / ks
Na sklade
Dehumifikátor s kapacitou 70 kg určený na odparovanie vody z medu.
Výrobca:
Obj. čislo:
W4024
EAN:
8585059529143

Zariadenie na pastovanie a sušenie medu - Dehumifikátor 70 kg

Dehumifikátor s kapacitou 70 kg je zariadenie, ktoré slúži na odparovanie vody z medu. Obsah vody v mede by nemal presiahnuť 18%. Pomocou zariadenia zabránite znehodnoteniu medu prebytočným obsahom vody, keďže zariadenie pomocou prívodu teplého vzduchu a rotovaním otočných tanierov med presušuje. Kapacita je 70 kg medu.

Diskový dehydrátor LYSON je dokonalým riešením pre včelárov, ktorí chcú svojim zákazníkom a spotrebiteľom poskytnúť najvyššiu kvalitu vyrobeného medu. Prístroj slúži na zníženie obsahu vody v mede účinným odparovaním. Podľa odborných a základných včelárskych znalostí je optimálne percento obsahu vody pri konečnom zbere medu medzi 18 a 19%. Najoptimálnejšie percento je 18% vlhkosti. S takýmto medom môžeme zaobchádzať ako s vyzretým medom, vhodným na zber z úľa a na konzumáciu. V skutočnosti sa však veľmi často stáva, že vonkajšie podmienky neumožňujú včelám efektívne odparovať vodu z plástov, ktoré sú ešte vo vnútri úľov. Takáto situácia nastáva napríklad pri zbere repky, keď nás rýchly výber medu z rámikov môže chrániť pred kryštalizáciou medu v plástoch. Podobná situácia nastáva aj na konci sezóny v prípade zberu medovice alebo zlatobyle. Počasie sa od leta do jesene mení pomerne rýchlo, klesá teplota vzduchu a zvyšuje sa jeho vlhkosť. Včely potom nie sú schopné zabezpečiť odparovanie vody na požadovanú úroveň. Musíme zdôrazniť, že zber nezrelého medu a nepoužívanie zariadenia, ktoré z neho zlepšuje odparovanie vody, môže mať negatívne následky na kvalitu konečného produktu. V takom mede sa vyvíjajú mikroorganizmy nazývané kvasinky, ktoré stimulujú proces fermentácie - to môže viesť k situácii, keď med nie je vhodný na ľudskú konzumáciu, ako aj pre samotné včely.
Vďaka technickým riešeniam spoločnosti LYSON je možné sa pomocou dehumifikátora efektívne vyhnúť vyššie uvedenej situácii. Zariadenie sa skladá z dehydratačnej komory, súpravy otočných diskov a jednotky fúkajúcej teplý vzduch. Použitie dehydrátora je veľmi jednoduché. V prvom kroku vložte med do hlavnej komory, prístroj uzatvorte a zapnite. Disky inštalované vo vnútri sa začínajú rovnomerne otáčať a na svojom povrchu zhromažďujú zmiešaný a sušený med. Teplota vo vnútri prístroja je riadená špeciálnym snímačom zaisťujúcim úplnú bezpečnosť sušeného produktu. Dehydrátor má plynulé nastavenie rotácie diskov a teplotného rozsahu. V prípade ventilu je použitý kvalitný klapkový ventil 6/4” z nehrdzavejúcej ocele. Počas testov prístroja bolo podrobené sušenie 72 kg medu. Počas troch hodín prevádzky sa úroveň vlhkosti znížila z 21% na 18,8%.
Vďaka optimálnemu nastaveniu výkonu v zariadení teplota medu v spodnej časti nádoby (pod povrchom medu) nepresiahla 32°C. Rýchlosti otáčania dosiek dehydrátora bola nastavená na 50%. Funkčná účinnosť zariadenia znamená, že ho možno efektívne použiť v akomkoľvek type včelínov. Vybavenie sa stáva čoraz populárnejším aj vzhľadom na čoraz nepredvídateľnejšie počasie a poveternostné podmienky počas včelárskej sezóny. Vďaka použitiu diskového sušiča LYSON je možné úspešne vysušovať med nezávisle od nepriaznivých vonkajších podmienok ovplyvňujúcich nadmernú vlhkosť medu.

Technické údaje:

 • Vyhotovenie: kyselinovzdorná nerezová oceľ
 • Napájanie: 230V
 • Výkon ohrevu: 1200W
 • Výkon ventilátora: 55W
 • Motor: 370W, 900 rpm/min, reduktor CHM50i=100
 • Rozmery (d x š x v): 950 x 780 x 1220 mm
 • Výpustný ventil: nožový nerezový 6/4"
 • Plynulá regulácia rýchlosti otáčania diskov pomocou potenciometra
 • Nastavenie teplotného rozsahu

Orientačná hmotnosť: 84 kg

Parametre

Hmotnosť 84 kg

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa:

Upozorni ma keď cena klesne pod

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.